Masa cukrowa

Wafle – kruche smakołyki

lut 11, 14 Wafle – kruche smakołyki

Wafelki – zazwyczaj chrupiące i słodkie przekąski, które są bardzo cienkie herbatnikami wykorzystywanymi często jako dekoracja i naczynie do lodów. Większość różnych batoników, takich jak Kit Kat, zawiera wafelki, co sprawia, że są bardziej chrupiące i smaczne.

Wafle z powodzeniem można wykonać samemu w domu, a te najsmaczniejsze pokryte są masą. Poniżej znajduje się masa do wafli przepis.

Masa do wafli z mlekiem w proszku przepis
Składniki: 1/2 szklanki mleka, 3/4 szklanki cukru, cukier waniliowy, 2,5 szklanki mleka w proszku, 1 kostka margaryny, 2 łyżki kakao, olejek śmietankowy lub maślany
Przygotowanie: w rondelku na małym ogniu roztopić margarynę, dodać cukier, cukier waniliowy, mleko oraz kakao. Cały czas gotując, wsypać do mieszaniny mleko w proszku, energicznie wszystko mieszając by nie powstały grudki. Gdy masa jest jednolita, dodajemy olejek i zostawiamy masę do ostygnięcia.

Masa do wafli z galaretką sprawdzony przepis:
Składniki: 1 szklanka cukru, 1 kostka margaryny, ½ szklanki śmietany, 1 opakowanie galaretki, cukier waniliowy
Przygotowanie: w małym rondelku roztopić margarynę z cukrem. Następnie dodać śmietanę i galaretkę, cały czas mieszając i nie doprowadzając do wrzenia. Po rozpuszczeniu się wszystkich składników i uzyskaniu jednolitej masy, schłodzić ją i odstawić do lodówki na około 30 minut, od czasu do czasu mieszając. Tak przygotowaną masą można posmarować wafle.

Masa do wafli czekoladowa przykładowy przepis:
Składniki: 250g masła, 1 szklanka cukru, 3-4 łyżki kakao, 2-3 łyżki kaszy manny, 2-3 łyżki mleka (jeżeli mamy problem z rozpuszczeniem cukru)
Przygotowanie: na małym ogniu w rondelku rozpuścić masło, dodać cukier i kakao. Po rozpuszczeniu wszystkich składników dodać kaszę manną (ewentualnie pół szklanki mleka w proszku) i mieszać do zgęstnienia. Zostawić do ostygnięcia i posmarować wafle.

 

 

Powiązane słowa kluczowe:

masa do wafli z mlekiem w proszku
masa do wafli przepis
masa do wafli z galaretką
masa do wafli czekoladowa